Lajiryhmät ovat eri kilpailulajeja edustavista henkilöistä koottu ryhmä, jonka vastuualueena on kehittää ja ylläpitää kilpailulajia. Lajiryhmä toimii liiton, kilpailijoiden ja kilpailunjärjestäjien kanssa yhdessä ja pyrkii edesauttamaan lajin toimintaa ja kehitystä.

 

LAJIRYHMIEN YHTEYSTIEDOT:

 

SML kelkkailun lajiryhmä; Snowcross, watercross, enduro ja sprint

Snowcross, HillClimb ja watercross;

Tomi Ahmasalo, 0400-907258, tomi.ahmasalo(at)pp.inet.fi

Ari-Pekka Mäkitalo, 044-0695530, kakemakitalo(at)gmail.com

Enduro ja Sprint

Kati Pätsi, 044-3400940, kati.patsi(at)pielisenbetoni.fi

Teemu Marin, 040-9113347, marinteemu(at)hotmail.com

 

 

SML Drag Racing

lajipäällikkö, Jouko Koski

jouko.koski(at)conlog.fi

p.0400-683890

http://www.drag-race.fi/

Muut lajiryhmän jäsenet;

Hannu Keski-Korpi (nuoriso)

Kim Sebbas (nuoriso)

Marko Timonen

Mika Yppärilä

Eirik Österåker

 

SML Vapaa-ajankelkkailu, matkailuryhmä

lajipäällikkö, Asko Keskinen

asko.keskinen(at)pirkanmaa.mtk.fi

Muut jäsenet;

Markku Mettänen

 

Suomen Moottorikelkkailijat Ry

Puheenjohtaja, Hannu Yli-Huumo (vakuutukset, markkinointi)

hannuyh(at)saunalahti.fi

p. 0400-664 654

info(at)suomenmoottorikelkkailijat.fi

http://smkry.fi/

Muut hallituksen jäsenet;

Matti Suhonen, 0400-487 389, suhonen(at)pp1.inet.fi (Säännöt, luokitukset, markkinointi)
Tero Piitulainen, 050-405 7609, tero.piitulainen(at)gmail.com (Kilpailujen järjestäminen, markkinointi)
Jarkko Happo, 040-173 5533, jarkko.happo(at)muhos.fi (kerhoasiat)
Timo Roininen, 0400-911410, timo.roininen(at)gmail.com (kilpailut, viranomaisten yhteydet)
Petri Roininen, 0400-685 871, petri.roininen(at)fin-terpuu.fi (Kisatekniikka, markkinointi)
Jukka Havumäki, 0440-494 435, jukka.havumaki(at)phnet.fi (Kilpailujen järjestäminen)
Markus Puoliväli,  markus.puolivali@wippies.fi
Tuula Peltonen, 040-7019926, tuula.peltonen(at)voiteluosa.fi, (Sihteeri, talouden hallinta)

info@smkry.fi

 

Suomen JetSport liitto Ry

Puheenjohtaja, Juhani Salminen
juhani.salminen(at)sjsl.fi

p.050-550 0055

http://www.sjsl.fi/Doc.aspx?id=1869

Muut hallituksen jäsenet;

Varapuheenjohtaja, Jukka Makkonen, 050-573 6121
Sihteeri, Noora Aurila, 0400-462 710
Rahastonhoitaja, Miika Hannula, 040-559 0948
Sääntövastaava, Dan Torckell, 050-433 6640
Turvallisuus-/kilpailuvastaava, Henri Vainio, 040-867 4434
Kilpailijoiden edustaja (Ski), Janne Rantanen, 040-528 5690

Kilpailijoiden edustaja (Runabout), Pancho Marjak, 0400-872 468
Tiedottaja, Henna Kiikka, 050-384 3397

 

Quad Racing Finland Ry

http://www.qrf.fi/