Mikkelin Visulahdessa järjestettiin vesijettien toinen SM-osakilpailu kuluneena viikonloppuna

Lauantaina aurinkoisessa säässä ajettiin rataluokissa kaksi SM-lähtöä sekä päivän päätteeksi Runabout GP4 endurance ja Freestyle. Sunnuntaina vettä taivaalta vihmoessa ajettiin rataluokissa vielä yhdet SM-lähdöt sekä jaettiin luokittain palkinnot.

Kisojen tulokset

Spark endurance

Numero Nimi Luokka Sijoitus kier
53 Team Circus Monkeys / Laitinen, Salminen SPARK Endurance 1 68
35 Team Circus Monkeys / Lasse Lehtonen SPARK Endurance 2 68
887 Racing Team 887 / Timo Kangastie SPARK Endurance 3 67
399 TeamLoukko.com / Juuso Loukko SPARK Endurance 4 67
13 SupaflyRacingTeam / Tommi Mendolin, Elmo Makkonen, Marko Mendolin SPARK Endurance 5 65
399 Team Lakemotors / Janne Auvinen, Niclas Auvinen, Mikko Wikman SPARK Endurance 6 64
300 Team 300 / Pasi Vuorela, Timo Kiikka, Henri Vainio SPARK Endurance 7 58

Freestyle

Numero Nimi Luokka Valikoima Vaikeus Suoritus Sujuvuus Määrä Yht.
116 Pentti Keinänen Freestyle 9 9 7 6 5 36 1
112 Ilari Kärkkäinen Freestyle 6 8 7 7 4 32 2
55 Jani Niskanen Freestyle 6 7 5 4 3 25 3

Ski GP3

Numero Nimi Luokka MOTO1 MOTO2 MOTO3 MOTO1 MOTO2 MOTO3
19 Rami Koivuniemi Ski GP3 1 3 1 25 16 25 66
911 Niko Salminen Ski GP3 3 1 2 16 25 20 61
EST 53 Marten Männi Ski GP3 2 2 DNS 20 20 0 40
55 Elmo Makkonen Ski GP3 4 4 4 13 13 13 39
48 Lari Montonen Ski GP3 7 5 3 9 11 16 36
34 Vesa Salonen Ski GP3 6 6 7 10 10 9 29
200 Tuomas Salonen Ski GP3 10 7 6 6 9 10 25
512 Axel Nygård Ski GP3 8 8 8 8 8 8 24
405 Ari-Pekka Juustovaara Ski GP3 5 9 5 11 7 11 29
407 Eetu Eskelinen Ski GP3 9 10 9 7 6 7 20
Ski Junior 13-15 GP3.3
Sijoitus Eräpisteet yht.pisteet
Numero Nimi Luokka MOTO1 MOTO2 MOTO3 MOTO1 MOTO2 MOTO3
121 Severi Salonen Ski Junior 13-15 GP3.3 1 1 1 12,5 12,5 12,5 37,5
66 Niclas Auvinen Ski Junior 13-15 GP3.3 DNF 2 2 0 10 10 20
Runabout GP4
Sijoitus Eräpisteet yht.pisteet
Numero Nimi Luokka MOTO1 MOTO2 MOTO3 MOTO1 MOTO2 MOTO3
300 Pasi Vuorela Runabout GP4 1 1 1 25 25 25 75
83 Timo Laitinen Runabout GP4 3 2 2 16 20 20 56
35 Lasse Lehtonen Runabout GP4 2 5 3 20 11 16 47
13 Tommi Mendolin Runabout GP4 5 3 4 11 16 13 40
399 Juuso Loukko Runabout GP4 4 4 5 13 13 11 37
887 Timo Kangastie Runabout GP4 6 6 6 10 10 10 30
Ski GP2
Sijoitus Eräpisteet yht.pisteet
Numero Nimi Luokka MOTO1 MOTO2 MOTO3 MOTO1 MOTO2 MOTO3
91 Mikko Wikman Ski GP2 2 2 1 10 10 12,5 32,5
EST 53 Marten Männi Ski GP2 1 1 DNS 12,5 12,5 0 25
69 Anssi Viskari Ski GP2 3 3 3 8 8 8 24
82 Henri Vainio Ski GP2 4 4 2 6,5 6,5 10 23
Runabout GP2
Sijoitus Eräpisteet yht.pisteet
Numero Nimi Luokka MOTO1 MOTO2 MOTO3 MOTO1 MOTO2 MOTO3
186 Timo Kiikka Runabout GP2 2 1 2 20 25 20 65
EST 12 Erkki Koppel Runabout GP2 4 2 1 13 20 25 58
11 Rami Tilenius Runabout GP2 1 5 3 25 11 16 52
887 Timo Kangastie Runabout GP2 3 3 4 16 16 13 45
219 Jim Siren Runabout GP2 5 4 5 11 13 11 35
13 Pancho Marjak Runabout GP2 DNS DNS DNS 0 0 0 0

www.sjsl.fi

Jätä kommentti

Jätä ensimmäinen kommentti!

Notify of
avatar
wpDiscuz